VİETNAM & KAMBOÇYA | 21 Nisan 2018

VİETNAM & KAMBOÇYA
Saıgon (2), Seam Reap (2), Hanoi (2), Halong Bay (1)
Türk Havayolları TARİFELİ SEFERİ İLE
21 Nisan – 29 Nisan 2018
****  TÜM TURLAR DAHİL ***
*** TÜM ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL***
7 Gece – 8 Gün

 
1.Gün               İSTANBUL-SAIGON (HO CHI MINH) // 21 Nisan 2018 Cumartesi
Turumuz 20 Nisan 2018 tarihi, saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. 21 Nisan 2018, saat 02.15’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saigon’a hareket ediyoruz. 21 Nisan 2018 tarihi, yerel saat ile 17.10’da Saigon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimiz ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizde yerel Vietnam tatlarını deneyimleyeceğiz.
 
2.Gün               SAIGON // 22 Nisan 2018 Pazar
Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saigon’da.
 
3.Gün               SAIGON-MEKONG DELTASI-SIEM REAP // 23 Nisan 2018 Pazartesi
Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
04.Gün             SIEM REAP-ANGKOR THOM-ANGKOR WAT // 24 Nisan 2018 Salı
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.
 
05. Gün: SIEM REAP – TONLE SAP GÖLÜ – HANOI // 25 Nisan 2018 Çarşamba
Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.
 
06. Gün: HANOI // 26 Nisan 2018 Perşembe
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.
 
07. Gün: HANOI – HALONG BAY // 27 Nisan 2018 Cuma
Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.
 
08. Gün: HALONG BAY – İSTANBUL // 28 Nisan 2018 Cumartesi
Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.
 
08. Gün: HALONG BAY – İSTANBUL // 29 Nisan 2018 Pazar
Yerel saat ile 04:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.
 

VIETNAM – KAMBOÇYA

2/3 Kişilik Odada
Kişibaşı Fiyat
Single Oda Farkı
0-2 Yaş
2-11 yaş
Saigon – Bay Hotel 4* vb.
www.bayhotelhcm.com
 
Halong City – Halong Plaza 4* vb.
www.halongplaza.com
 
Siem Reap – Empress Angkor Hotel 4* vb.
www.empressangkor.com
 
Silk Queen Grand Hotel 4* vb.
http://silkqueenhotel.com/
2.190 USD
400 USD
450 USD
2.140 USD
 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:
* Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
* Saigon – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
* Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
* Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
* Tüm öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm geziler
* Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu
* Su Kuklası Tiyatrosu
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat sigortası
 
Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:
* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
* Yemeklerde alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar
* Bahşişler
* Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri
 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren