TOSKANA | 30 Ağustos 2017

KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ
TOSKANA
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
30 Ağustos 2017… 4 Gece
TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!

 

1.Gün   İSTANBUL-BOLOGNA-FLORANSA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 09.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:55’te Bologna’ya hareket ve yerel saat ile 13.50’de varış. Alanda bizleri bekleyen otobüsümüzle panoramik Bologna şehir turu için hareket ediyoruz. Bolongna İtalya’da kuzeyde Emilia Romagna bölgesinde kızıl şehir olarak anılan ilgi çekici özellikleri olan şehirlerden biri. Orta Çağ mimari özelliklerini taşıyan Bolonya’da, binaların kırmızı renkte tuğlalardan yapılmış olması bu şekilde anılmasına neden olmuş. Tarihi geçmişinin yanında, modern yaşamın güzelliklerini sunan şehirde ne tarafa baksanız heybetiyle yükselen görkemli binalar, müzeler ve kiliselerle karşılaşırsınız. Şehre gidenler tarihe, sanata ve yemeklere doyamadan dönüyorlar. Şehirde Pesherie Vecchie sokağında, Ouadrilatero adı verilen bölge, görülmesi gereken yerlerden biri.  Bölgede, ortaçağ döneminde kaybolmak mümkün. Birbirini kesen dar sokaklarsokak pazarı, kafeler, balıkçılar, restoranlar, zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

02.Gün  FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Toscana turu (65 Euro). Turumuz Siena ve San Gimignano olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.  San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

03.Gün  FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu  eden  misafirlerimiz ile ekstra  Cinque Terre & Pisa & Lucca turu (95 Euro). Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Daha sonra beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen 1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. 1998’de UNESCO dünya mirası olarak koruma altına alınmış olup , dileyen misafirler iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten  faydalanabilirler. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Puccini’nin doğduğu toskana kentidir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün   FLORANSA

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (95 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün   FLORANSA-BOLOGNA-ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve Bologna Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz.Pegasus Havayolları’nın PC 1218 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:40’ta İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
*** AYNI GÜN BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:
ANKARA, ADANA, ANTALYA, ALANYA, BALIKESİR, BODRUM, DALAMAN, DENİZLİ, GAZİANTEP, HATAY, İZMİR,
KAYSERİ, KONYA, ORDU, SAMSUN, TRABZON
 
BİR GÜN ÖNCE BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:
DİYARBAKIR, ELAZIĞ, ERCİNZAN, ERZURUM, ŞANLIURFA, VAN, MALATYA

 

Notlar;
İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 
*** Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro) + Toscana turu (65 Euro) + Cinque Terre & Pisa & Lucca turu (95 Euro)
Roma İkonları ve Vatikan turu (95 Euro)***
Avantajlı ekstra geziler: 290 euro yerine, 245 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz, 2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

3* Oteller
İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk

0 – 2 Yaş
Çocuk

30 Ağustos 2017
(Kurban Bayramı)

549 Euro

190 Euro

499 Euro

150 Euro

 

3* Oteller
Tüm Türkiye İç Hat Bağlantı Dahil ***

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk

0 – 2 Yaş
Çocuk

30 Ağustos 2017
(Kurban Bayramı)

639 Euro

190 Euro

589 Euro

150 Euro

 

3* Oteller
Kıbrıs Bağlantı Dahil***

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk

0 – 2 Yaş
Çocuk

30 Ağustos 2017
(Kurban Bayramı)

669 Euro

190 Euro

619 Euro

150 Euro

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

* Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna (BLQ) –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,

* Belirtilen otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

* Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

* Havalimanı – otel – şehirler arası transferler

* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

* Profesyonel rehberlik hizmetleri

* Panoramik Bolonya şehir turu,

* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

* Vize ücreti ve servis bedeli (150 Euro)

* İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

* Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

* İsteğe bağlı şoför bahşişleri.

 

 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren