PORTEKİZ & ENDÜLÜS | 24 Haziran 2017

PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
Porto (1) & Lizbon (2) & Sevilla (2) & Granada (2) & Malaga & Cordoba
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
24 Haziran - 1 Temmuz 2017
7 Gece / 8 Gün

 

1.Gün               İstanbul-Porto // 24 Haziran 2017 Cumartesi

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 08:45’te buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1449 sayılı seferi ile 11:45’te Porto’ya uçuş. Yerel saatle 14:35’te Porto’ya varış. Varışı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü bulunmaktadır. Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme Porto’da otelimizde.

 

2.Gün               Porto-Lizbon  // 25 Haziran 2017 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Lizbon’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ve yol üzerinde bulunan Fatima-Nazare-Obidos turuna katılabilir. Katolikler’in en önemli hac merkezlerinden biri olan Fatima, surlarla çevrili ortaçağ şehri Obidos ve bir sahil kasabası olan Nazare’yi gezdikten sonra Porto’ya doğru devam ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Lizbon’a varıyoruz ve otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Lizbon’daki otelimizde.

Fatima-Nazare-Obidos Turu: 40 Euro Kişibaşı

 

3.Gün               Lizbon // 26 Haziran 2017 Pazartesi

Sabah kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir gezisinde şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu’na katılabilir. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnu, Guincho Burnu ve Boca de Inferno Kayalığı, yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü Cascais ve kumarhanesi ile ünlü Estoril bulunmaktadır. Tur bitiminde Lizbon’daki otelimize geri dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi Turu’na katılabilir. Portekiz’e özgü yemekler ve şarap eşliğinde geleneksel dans ve müziklere tanıklık edeceğimiz bu turdan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu: 70 Euro Kişibaş / Fado Gecesi (Yemekli) : 65 Euro Kişibaşı

 

4.Gün               Lizbon-Sevilla // 27 Haziran 2017 Salı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Sevilla’ya hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası varış ve takiben panoramik şehir turu. Bu turumuzda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali (dışarıdan), Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı (dışarıdan), Altın Kule denilen 13. yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

 

5.Gün               Sevilla // 28 Haziran 2017 Çarşamba

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral'i turuna katılıyoruz.  Alcazar Sarayı; Endülüs Emevileri tarafından yapılan Sevilla kraliyet sarayıdır. Sevilla Katedrali gotik tarzda yapılmış olup, Roman Katolik katedralidir. Gotik mimari olarak Katedral dünyanın en büyük, kilise yapısı olarak da dünyanın üçüncü büyük yapısıdır. Akşam arzu edenlerle ekstra Flamenko Gecesi turuna katılacağız. İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Muhteşem Flamenco gecesini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali Turu: 40 Euro Kişibaşı / Flamenco Gecesi Turu: 50 Euro Kişibaşı

 

6.Gün               Sevilla-Granada // 29 Haziran 2017 Perşembe

Sabah kahvaltısı sonrası Granada’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri düzenlenecek olan Cordoba turuna katılabilirler. Varışta yapılacak olan panoramik şehir turunda;  yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan), Musevi Mahallesi, Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman arzun eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cordoba Cami turuna katılabilirler. Tur sonrası Granada’ya hareket. Varış ve Panoramik Granada şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) ve Granvia yer almaktadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme Granada’da otelimizde.

Cordoba Camii Turu: 30 Euro Kişibaşı

 

7.Gün               Granada // 30 Haziran 2017 Cuma

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra Sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhamra Sarayı turu gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sagramonte Çingene Mahallesi turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sagramonte’de doğal mağaralarda bir içki eşliğinde doğal çingene gösterisini izliyoruz ve gösteri sonrası yine dünya kültür mirası listesinde olan eski Müslüman Mahallesi Albayzın’da gezintimizi gerçekleştirip  otelimize transfer olacağız. Geceleme Granada’da otelimizde.

Elhamra Sarayı Turu: 50 Euro Kişibaşı / Sagramonte Çingene Mahallesi Turu: 35 Euro Kişibaşı

 

8.Gün               Granada-Malaga-İstanbul // 1 Temmuz 2017 Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malaga’ya hareket. Varışı takiben panoramik şehir turu. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro kalesi bulunmaktadır.Tur sonrası özel aracımızla Malaga Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1306 sayılı seferi ile 13:45’te Malaga’dan hareket ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 18:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
 

Portekiz & Endülüs Turu
2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyat
Single Oda Farkı
0-2 Yaş
2-11 Yaş
4* Beta Porto Hotel vb. (Porto)-Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.hotelbetaporto.com/en/
959 Euro
250 Euro
200 Euro
939 Euro
4* Altis Park Hotel vb. (Lizbon)-Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.altishotels.com
4* Gran Hotel Luna De vb.(Granada)-Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.granhotellunadegranada.com/
4* Trh Alcora vb. (Sevilla)-Standart Oda
http://www.trhalcora.com/
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul-Porto gidiş / Malaga dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,

* Havalimanı vergileri,

* Porto’da 1 gece, Lizbon’da 2 gece, Sevilla’da 2 gece ve Granada’da 2 gece 4* otelde konaklama,

* Sabah Kahvaltıları,

* Özel araçlarla Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri,

* Panoramik Porto, Lizbon, Sevilla, Granada ve Malaga şehir turu,

* Şehirlerarası tüm transferler,

* Yerel rehberlik hizmeti.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu,

* Vize ücreti,

* Seyahat Sigortası,

* Kişisel harcamalar,

* Ekstra turlar.

 

Acete, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2409 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4257 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4120 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren