MALDİVLER & SRİ LANKA ||

YAZ & RAMAZAN ve KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ
MALDİVLER & SRİ LANKA
Maldivler (4) & Kandy (1) & Dambulla & Sigiriya (1) & Pinnawala & Colombo (1)
24 Haziran & 01 Temmuz & 26 Ağustos & 02 Eylül 2017 Hareket... 7 gece

Dubai Vizesi (100 Euro) + Dubai ikonları (45 Euro): 145 Euro yerine 99 Euro
(Kayıt esnasında acente yetkilisine ödenir)
Fly Dubai Havayolları ile ‘’Business Class‘’ farkını yaşamak isteyen misafirlerimiz fiyat farkını sorabilirler.
 

Cuma / Cumartesi         İSTANBUL-DUBAİ-MALDİVLER

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22.30’da (Cuma akşamı) hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 752 sefer sayılı uçuşu ile 01.45’te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 07.05’te Dubai’ye varış. Dubai’de geçireceğiniz değerli vaktinizi en güzel şekilde değerlendirmek; Dubai’nin ikon haline gelmiş yapılarını görmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan ‘’Dubai ikonları’’ turuna katılabilirler (45 Euro). İlk açılışından beri oldukça popüler olan içerisinde Ski Dubai’nin (kayak merkezi) de olduğu Mall of the Emirates alışveriş merkezi görülecek, şeyhin otellerinin arasında kalan Antik kapalı çarşı Souk Madinat Jumeirah görülüp, Dubai’de ikon haline gelmiş Dubai Marina, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, ünlü Jumeirah Plajı’nda ve Sheikh Palace’da fotoğraf molası, Palmiye Adası ve Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülüp, perakende mağaza ve restoranlar ile harika bir yürüyüş alanı olan içerisinde ‘’Hareem Al Sultan The Exhibiton’’ Muhteşem Yüzyıl sergisi olan City Walk panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Flydubai Havayollarının FZ 555 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.15’de Maldivler’e hareket. Rahat ve güvenli uçuşumuzun ardından yerel saat ile 21.40‘de Maldivler Havalimanı’na varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

Pazar                           MALDİVLER

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Hint Okyanusu’nun en güzel takımadalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış yapabilir ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir ya da ekstra turlara katılabilirsiniz. (Night Fishing, Male Alışveriş turu, Dalış Turu).  Geceleme otelinizde.

 

Pazartesi                      MALDİVLER

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Hint Okyanusu’nun en güzel takım adalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış yapabilir ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir ya da ekstra turlara katılabilirsiniz. ( Night Fishing , Male Alışveriş turu, Dalış Turu).  Geceleme otelinizde.

 

Salı                              MALDİVLER

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman.  Hint Okyanusu’nun en güzel takım adalarına sahip Maldivler’de deniz sporları, su kayağı, dalış yapabilir ve bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir ya da ekstra turlara katılabilirsiniz. ( Night Fishing , Male Alışveriş turu, Dalış Turu).  Geceleme otelinizde.

 

Çarşamba                     MALDİVLER-COLOMBO-KANDY

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve belirlenen transfer saatine kadar serbest zaman. Maldivler’de muhteşem deniz kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğleden sonra belirlenen saatte havalimanına transfer bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Colombo’ya hareket. Colombo’ya varış. Varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve Kandy’ye transfer. Geceleme otelinizde.

 

Perşembe                     KANDY-DAMBULLA-SİGİRİYA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kandy şehir turumuz için hareket.  Sri Lanka krallık döneminin başkenti olan bu şehir dünya mirası olarak koruma altındadır. 1798 yılında Son Sinhala Kralı Sri Wickrama Rajasinghe tarafından yapılan Kandy Gölü, Kandy şehir merkezi, mücevher müzesi ve dükkanı ve en önemlisi Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Buda’ya ait olduğu inanılan bir azı dişine ev sahipliği yapan ve bu sebeple “Diş Mabedi” adını da taşıyan Kandy Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Kandy turumuz sonrasında Dambulla’ya hareket. Milattan sonra ilk yüz yılarda yapılan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Dambulla Kaya Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Toplamda 153 Buda heykelinin bulunduğu tapınaklar ayrıca Buda’nın hayatını anlatan duvar ve tavan resimleri ile dikkat çekiyor. Dambulla kaya tapınakları, Sri Lanka'nın en iyi korunmuş mağara tapınakları olup, Budistler için tam 2200 senedir kutsal bir hac merkezi olarak bilinmektedir. Bu tapınakların yol hizasındaki kısmına "Golden Temple", Golden Temple'dan 150 metre kadar yüksekteki 5 mağaradan oluşan kısmına ise "Rock Temple" ismi verilmektedir. Tur sonrası Sigiriya’ya transfer ve geceleme otelinizde.

 

Cuma                           SİGİRİYA-PİNNAWALA-COLOMBO

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sigiriya şehir turumuz için hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Sigiriya Kaya Kalesini ziyaret edeceğiz. “Aslan Kaya“ lakaplı Sigiriya yaklaşık 200 m. yükseklikte bir kaya parçasının üzerinde bulunmaktadır. Kayaya uzun spiral bir merdivenle çıkarak meşhur “Heavenly Maidens“ fresklerini görüp saray kalıntıları arasından çevreyi izleme şansı bulacağız.  Gezimizin ardından Dambulla’ya geçiyoruz ve Magara tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Toplamda 2100 m2’lik bir alana yayılmış tapınaklarda 157 adet heykel ve tablolar dışında 15 metrelik uzanmış Buddha heykelini görme imkanı bulacağız. Sigiriya turumuz sonrasında Pinnawala Fil Yetimhanesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerindedir. 25 dönümlük hindistancevizi mülküne girerken bebek fillerin nasıl beslendiğine tanık olacak ve keyifli anlar yaşayacaksınız.  Tur sonrası Colombo’ya hareket ve şehir turu. Colombo Sri Lanka'nın en büyük şehri ve eski başkentidir. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge, 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle birlikte gitgide büyüyerek bugünkü halini almıştır. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkündür. 100 yıllık Saat Kulesi, Pettah Çarşısı, Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

Cumartesi / Pazar          COLOMBO-DUBAİ-İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 559 sefer sayılı uçuşu ile 11.30’da Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 14.40’da varış. Yapılacak aktarma ile Fly Dubai Havayolları’nın FZ 751 sefer sayılı uçuşu ile 20.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

Maldivler / 3* Fun Island Resort vb.
(Tam Pansiyon)
www.funislandmaldives.com/
(Superior Beach Bungalow)
&
Colombo / 4* Mirage Hotel vb.
http://www.miragecolombo.com/
(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

1.699 Euro

450 Euro

1.499 Euro

250 Euro

 

Maldivler/5* Paradise Island Resort vb.
(Yarım Pansiyon)
www.paradiseislandmaldives.net
(Superior Beach Bungalow)
&
Colombo / 4* Mirage Hotel vb.
http://www.miragecolombo.com/
(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

1.899 Euro

750 Euro

1.599 Euro

250 Euro

 

Maldivler/5* Sheraton Full Moon vb.
(Oda Kahvaltı)
www.sheratonmaldives.com
(Beach Front Dlx Room)
&
Colombo / 5* The Galadari Hotel vb.
http://www.galadarihotel.lk/
(standart room)

İki/ Üç kişilik
odada kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

2-12 yaş Çocuk

0-2 yaş Çocuk

2.299 Euro

1.250 Euro

1.899 Euro

250 Euro

 

Sheraton Full Moon vb. için;
** Yarım Pansiyon Farkı (HB) 100 Euro (Gecelik kişi başı)
** Tam Pansiyon Farkı (FB) 180 Euro (Gecelik kişi başı)
** All Inclusive (AI) 200€ (Gecelik kişi başı)
All Inclusive (Kahvaltı + Öğle yemeği + Akşam yemeği + 11:00-24:00 arası alkollü alkolsüz içecekler)
NOT: Pansiyon farkları 0-2 yaş free, 2-12 yaş %50

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

* İstanbul (SAW) – Dubai – Male / Colombo–Dubai– Istanbul (SAW) parkurunda Flydubai Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti,

* Yerel Havayolları ile Maldivler – Colombo parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti,

* Maldivler (4) & Kandy (1) & Sigiriya (1) & Colombo (1)  toplam 7 gece konaklama

* Alan – Otel – Alan transferleri

* Maldivler’de transferler esnasında asistanlık hizmeti. (İngilizce olarak verilecektir)

* Panoramik Kandy, Dambulla, Sigiriya, Pinnawala ve  Colombo şehir turları,  (İngilizce olarak verilecektir)

* Havalimanı vergileri

* Maldivlerde Balayı çiftlerine özel odaya meyve sepeti & şarap ikramı

* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ        

* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

* Yurt dışı çıkış harcı bedeli

* Seyahat Sigortası (15 euro)

* Rehber ve şoför tipleri, bahşişler

* Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri

* Sri Lanka online vize ücreti (35 Euro)

 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren