İRAN | 27 Ağustos-3 Eylül 2017

KURBAN BAYRAMI ÖZEL !!
VİZESİZ İRAN TURU
TÜM TURLAR DAHİL !!
27 Ağustos-3 Eylül 2017
Tahran (1) & İsfahan (3) & Yazd (1) & Şiraz (2)
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
7 Gece / 9 Gün

 

1.Gün               İstanbul-Tahran  //  27 Ağustos 2017 Pazar

26 Ağustos 2017 Cumartesi günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de akşam saat 22:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 878 ile saat 01:20'de Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 06:00'da İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize kahvaltı almaya gidiyoruz. Ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı ve Tahran Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.

 

2.Gün               Tahran-İsfahan  // 28 Ağustos 2017 Pazartesi

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra. bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

 

3.Gün               İsfahan // 29 Ağustos 2017 Salı

Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

 

4.Gün               İsfahan  // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruz. Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz.  Geceleme İsfahan’da otelimizde.

 

5.Gün               İsfahan-Yezd  // 31 Ağustos 2017 Perşembe

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

 

6.Gün               Yezd-Şiraz  // 1 Eylül 2017 Cuma

Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme Şiraz’da otelimizde.

 

7.Gün               Şiraz  // 2 Eylül 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:15 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

 

8.Gün               Şiraz-İstanbul // 3 Eylül 2017 Pazar

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 02.35’te İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 05.15’te olacak. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…

 

İran Turu 
2/3 Kişilik Odada
Kişibaşı
Single Farkı
0-2 Yaş
3-11 Yaş
Parsian Esteghlal West Tower Hotel 4* Tahran vb.
Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.esteghlalhotel.com/
1.349 Usd
500 Usd
200 Usd
1.329 Usd
Piroozy Hotel 4* İsfahan vb.
Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.piroozyhotel.com/
Safaiyeh Garden Hotel 4* Yezd vb.
Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://www.pih.ir/
Elysee Hotel 4* Şiraz vb
Standart Oda, Kahvaltı Dahil
http://elysee.ir/
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul-Tahran gidiş ve Şiraz-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,

* Havalimanı vergileri,

* 4* otellerde 7 gece konaklama,

* Sabah Kahvaltıları,

* Özel araçlarla Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri,

* Şehirlerarası tüm transferler,

* Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri

* Yerel rehberlik hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

* Seyahat Sigortası

* Kişisel harcamalar,

 

 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren