İNGİLTERE & İSKOÇYA | 30 Ağustos-04 Eylül 2017

KURBAN BAYRAMI ÖZEL !!
İNGİLTERE & İSKOÇYA TURU
Londra (3), Edinburg (2)
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
30 Ağustos-04 Eylül 2017
5 Gece / 6 Gün

 

1.Gün               İstanbul-Londra // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde saat 06:30'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1965 numaralı tarifeli seferi ile saat 09:30'da Londra’ya hareket. Yerel saate göre 11:35'te varışımızı takiben Londra panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, London Dungeon, Big Ben, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün               Londra // 31 Ağustos 2017 Perşembe

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan London eye & Thames nehri tekne turu & Medieval Banquet Show Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Thames Nehri üzerinde tekne ile gezme fırsatı bulacaksınız. Tekne Turu sırasında Londra’nın ünlü Parlamento binasının St. Paul katedralinin ve daha pek çok Londra’nın simgesi olmuş yapıtların önünden geçilecek, Londra’yı nehirden görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra Londra’nın eğlence merkezi, restoranları, pubları ve alışveriş dükkanları ile ünlü (Londra’nın Beyoğlu'su) Covent Gardene yürüyüş turu yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman ve dünyaca ünlü British Museum'u ziyaret. Zengin kolleksiyonları ile ünlü müzede Türkiye'den de götürülmüş eserleri görme imkanı bulacağız.  Aksam Medieval Banquet & Show Turu’na katılıyoruz. Londra’nın tarihi bölgesi St. Kathrine Limanında bir binada ortaçağ atmosferinde yapılacak gece turumuz yemek ve show ile size unutulmaz bir Londra akşamı yaşatacak. Geceleme otelimizde.

London eye & Thames nehri tekne turu & Medieval Banquet Show turu: 150 GBP

 

3.Gün               Londra //  1 Eylül 2017 Cuma

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Windsor Kalesi, Victoria ve Albert Müzesi ve Oxford Street Turuna katılabilirler .İngiltere'nin 900 yıllık tarihine şahitlik etmiş, dünyanın en eski ve en büyük kalesi olan Windsor Kalesi, kraliçenin ayni zamanda resmi konutudur. Sabah, özel otobüsümüz ile Londra’nın hemen dışındaki Windsor kasabasına hareket,  İngiliz ihtişamını bizzat görebileceğimiz kalenin gezilmesinden sonra tarihi Windsor kasabasının şirin sokaklarında öğle yemeği için bos zaman. Öğleden sonra Londra’ya dönüyoruz ve Kraliçe Victoria ve genç yaşta ölen eşi Prens Albert adına yapılmış müzede muhteşem kraliyet mücevherlerini görüyoruz. Daha sonra Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş caddesi Oxford Street'te serbest zaman. Geceleme otelimizde

Windsor Kalesi & Oxford Turu: 80 GBP

 

4.Gün               Londra-Edinburg //  2 Eylül 2017 Cumartesi

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Londra-Edinburg uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu'na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu müsaitliğe göre yapılmaktadır.)  Geceleme otelimizde.

İskoç Gecesi Turu: 80 GBP

 

5.Gün               Edinburgh // 3 Eylül 2017 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Glasgow ve Stirling Kalesi turuna katılabilirler. İskoç tarihinin en önemli kavşak noktası, İskoçların İngilizlere karşı bağımsızlık savaşlarının sembolü, bizim de Cesur Yürek filminden tanıdığımız Willam Wallace’ın yaşadığı Sterling kalesini geziyoruz. Ardından sanayi devriminin başlangıcı olan, klasik ve modern mimarinin kaynaştığı İskoçya’nın önemli kenti Glasgow’a gidiyoruz. Gotik mimarisi ile ünlü Glasgow katedrali, Rönesans mimarisi ile ünlü City Chambers ve George meydanı ziyaret edilecek yerler arasındadır. İskoçya’nın zengin alışveriş merkezi Buchanan Street ve çevresinde serbest zamandan sonra otelimize dönüyoruz.

Glasgow & Stirling Kalesi Turu: 85 GBP

 

6.Gün               Edinburgh-İstanbul // 4 Eylül 2017 Pazartesi

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı'na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1344 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:45'de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 17:05'te İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.

 

*** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. ***

 

İngiltere & İskoçya Turu
2/3 kişilik odada kişibaşı
Single Konaklama Farkı
0-2 Yaş
2-11 Yaş
4* Ramada Hotel North vb. Londra standart oda konaklaması
http://www.ramada.co.uk/hotels/united-kingdom/london/ramada-london-north-m1/hotel-overview
1.099 Euro
350 Euro
200 Euro
1.069 Euro
4* Holiday Inn Edinburg Hotel vb. Edinburg standart oda konaklaması
http://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/edinburgh/edbcr/hoteldetail
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

* Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul-Londra gidiş / Edinburg-İstanbul dönüş uçak bileti,

* Londra-Edinburg ekonomi sınıfı uçak bileti,

* Alan vergileri,

* Belirtilen otellerde 3 gece Londra’da 2 gece Edinburg’ta konaklama,

* Sabah kahvaltıları,

* Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,

* Londra ve Edinburg panoramik şehir turları,

* Yerel Rehberlik Hizmeti.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar Hizmetler;

* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

* Vize ücreti,

* Öğle ve akşam yemekleri,

* Seyahat Sigortası, Ekstra turlar, Kişisel Harcamalar.

 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2409 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4257 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4120 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren