HİNDİSTAN - ALTIN ÜÇGEN ( 6 GECE )

ALTIN ÜÇGEN
HİNDİSTAN
JAİPUR(2)&(Pink city & Amber kalesi)&AGRA(2)(Taj mahal & Agra Fort)
DELHİ (2)(Kızıl kale & Indian Gate)

Türk Havayolları ile Türkiye’nin her yerinden bağlantı imkanı
Hergün Kesin Hareket… 6 Gece

 

 

1.Gün               İSTANBUL – DELHİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde önünde saat 17.55’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile saat 19.55’de Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.
 

2.Gün                DELHİ - JAİPUR

Konforlu bir yolculuk ardından yerel saat ile 04.20’de Delhi Indra Gandhi havalimanına varış. Gümrük, pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından özel aracımız ile Jaipur’a hareket. Yaklaşık 5 saat sürecek toplam 265km yolculuk sonrası Jaipur’daki otele  varış ve odalara yerleşme. Dinlenmenin ardından, öğleden sonra, Gökbilimci Maharaja Jai Sing tarafından 260 yıl önce inşa ettirilen ve burayı ziyaret eden bir prensin onuruna, adına pembe şehir de denilen Rajasthan’ın başkenti Jaipur’da yapacağımız gezi esnasında, bir bölümü yaşama alanı ve diğer bölümü Rajasthani ve Moğollara ait silah ve kostümlerin bulunduğu müze olan Maharaja’nın Şehir Sarayı ve 18. yy da Maharaja Jai Singh tarafından yaptırılan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelinizde.
 

3.Gün               JAİPUR

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur’un 11kilometre dışında bulunan 1728’e kadar bölgenin başkentliğini yapmış Amber Kalesi gezisinde, üzerinde meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler ile çıkılarak Sheesh Mahal, diğer adıyla aynalarından dolayı görkemli bir ışıltıya sahip Zafer Salonu ve Kali Tapınağını görülecek ve daha sonra jiplerle geri dönülerek avluda bulunan hanımların, geçenleri görebilmesi için yaptırılmış olan 1000 adet pencereli, muhteşem cepheli, 5 katlı Hawa Mahal görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ilginç alışveriş imkanlarından yararlanmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 

4.Gün               JAİPUR - AGRA

Sabah kahvaltısının ardından Agra’ya hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk ardından Agra’ya 40 km kala yol üzerinde, İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu anısına yaptırdığı, sarayları, camileri ve kaleleri ile yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerle terkedilen çöl şehir Fatehpur Sikri gezildikten sonra yola devam ederek Agra’ya varış. Otele transfer ve odalara yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 

5.Gün               AGRA

Sabah kahvaltısının ardından 1565 yılında Akbar tarafından başlatılan ve 3 Moğol imparatoru tarafından inşa ettirilen Agra Fort kalesi ziyaretinde, Şah Cihan tarafından yaptırılmış İnci Camii, Akbar tarafından yaptırılan ve eşleri tarafından kullanılan Jihangir Sarayı, Şah Cihan tarafından yaptırılan, üç tarafında kraliyet hareminin bulunduğu Khas Mahal,giyim odası ve hamamların bulunduğu Sheesh Mahall, Şah Cihan’ın halkı kabul ettiği alan, önemli konukların ağırlandığı Diwan-ı Khas ve Taj Mahal’in en iyi göründüğü yer olan Musamman Burj görülecek yerler arasındadır. Ardından ardından dünyaca ünlü Taj Mahal ziyareti için hareket. 1630 yılında Şah Cihan tarafından, 14.çocuğunu doğururken ölen eşi Mumtaz Mahal için, ölümünden sonra kalanları kutsallaştırmak amacıyla yaptırmaya başladığı ve 22 yılda yaklaşık 20.000 işçi ile tamamlanan, dünyanın 7. modern harikası, beyaz mermerin eşsiz şiiri Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 

6.Gün               AGRA - DELHİ

Sabah kalvaltısının ardından Delhi’ye hareket.  Yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk ardından Delhi’ye varış otele transfer. Öğleden sonra Yeni Delhi şehir turu için hareket. Karmaşıklığı ve çekiciliği ile büyüleyici Yeni Delhi gezisinde 12. yy’da Kutbettin Aybek tarafından yaptırılmış Hindistan’ın en yüksek taş kulesi Qutub Minar, Birinci Dünya Savaşı Anıtı olan India Gate, Başkanlık sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları gördükten sonra ikinci Moğol imparatoru Humayun’un Hindu-İran stili Taj Mahal benzeri anıt mezarı ziyareti ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.
 

7.Gün               DELHİ

Sabah kahvaltısının ardından eski Delhi şehir turu için otelden hareket. İlk durağımız Mahatma Gandhi anıtı, Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan ve etrafında 9 metre derinliğinde hendekler bulunan Red Fort (Kırmızı Kale), yine Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi (Jama Masjid) görülecek yerler arasındadır. Tur sırasında yerel pazarda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Geceleme otelinizde.
 

8.Gün               DELHİ - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile saat 06.05’de Istanbul’a hareket. Konforlu bir yolculuk ardından İstanbul’a 10.25’de varış ve turumuzun sonu.
 

OTELLER
2 VE 3 KİŞİLİK ODA / KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK ODA FARKI
03-12 YAŞ ÇOCUK
AKŞAM YEMEĞİ FARKI(6GECE TOPLAM)
1.SINIF OTELLER
Jaipur: F.P.Sheraton veya Ramada, vb.
Agra: Radisson Hotel (5*), vb.
Delhi: The Royal Plaza, vb.

1.495 EURO

495 EURO

1.395 EURO

120 EURO
LÜKS OTELLER
Jaipur: The Mariott Hotel, vb.
Agra: Radisson Hotel, vb.
 Delhi: The Grand Hotel, vb.

1.895 EURO

595 EURO

1.795 EURO

150 EURO

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER;
*Türk Havayolları ile İstanbul-Delhi gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* Tüm alan - otel - alan transferleri,
* Klimalı araçlar ile şehirlerarası transferler,
* 2 gece Jaipur, 2 gece Agra, 2 gece Delhi’de kahvaltı dahil konaklama,
* Jaipur, Agra, Delhi şehir turları,
* Amber Fort’ta Fil / Jeep turu,
* Yerel Hindistan karşılaması,
* Programda belirtilen müze-ören yerleri giriş ücretleri,
* Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
* Yurtdışı seyahat sigortası.
 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

* Vize Bedeli (50 Euro) Şahsi Başvuru
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Rehber ve şoför bahşişleri
* İsteğe bağlı akşam yemekleri.
* İsteğe bağlı iç hat uçuş bağlantısı 150 Euro

 Seyahatname, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
***Adana, Antalya, Ankara, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum ve daha birçok şehirden bağlantı imkanı

En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren