HİNDİSTAN - ALTIN ÜÇGEN ( 5 GECE )

 

ALTIN ÜÇGEN-HİNDİSTAN
JAİPUR (2)(Pink city & Amber kalesi)&AGRA(1)(Taj mahal)
DELHİ (2)(Kızıl kale & Indian gate)
Qatar Havayollar ile 5 gece
Her hafta Hareket …

1.Gün                İSTANBUL – DOHA - DELHİ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 15.55’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Qatar Havayollarının tarifeli seferi ile saat 17.55’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 23.00’de varış ve uçak değişikliği ardından 01.20’de Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.

 
2.Gün                DELHİ - JAİPUR
Yerel saat ile 07.25’de Delhi Indra Gandhi havalimanına varış. Pasaport işlemleri ardından alanda karşılama ve özel aracımız ile Jaipur’a hareket. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzdan sonra Jaipur’a varış. Otele transfer ve Odalara yerleşme. Öğleden sonra, Gökbilimci Maharaja Jai Sing tarafından 260 yıl önce inşa ettirilen ve burayı ziyaret eden bir prensin onuruna, adına pembe şehir de denilen Rajasthan’ın başkenti Jaipur’da yapacağımız gezi esnasında, bir bölümü yaşama alanı ve diğer bölümü Rajasthani ve Moğollara ait silah ve kostümlerin bulunduğu müze olan Maharaja’nın Şehir Sarayı ve 18. yy da Maharaja Jai Singh tarafından yaptırılan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
 
3.Gün                JAİPUR
Sabah kahvaltısının ardından Jaipur’un 11kilometre dışında bulunan 1728’e kadar bölgenin başkentliğini yapmış Amber Kalesi gezisinde, üzerinde meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler ile çıkılarak Sheesh Mahal, diğer adıyla aynalarından dolayı görkemli bir ışıltıya sahip Zafer Salonu,   ve Kali Tapınağını görülecek ve daha sonra jiplerle geri dönülerek avluda bulunan hanımların, geçenleri görebilmesi için yaptırılmış olan 1000 adet pencereli, muhteşem cepheli, 5 katlı Hawa Mahal görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ilginç alışveriş imkanlarından yararlanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
 
4.Gün                JAİPUR - AGRA
Sabah kahvaltısının ardından Agra’ya hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Agra’ya 40 km kala yol üzerinde, İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu anısına yaptırdığı, sarayları, camileri ve kaleleri ile yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerle terkedilen çöl şehir Fatehpur Sikri gezildikten sonra yola devam ederek Agra’ya varıyor ve varışı takiben otele transfer ile odalara yerleşme. Dinlenmenin ardından Taj Mahal ziyareti için otelden hareket. 1630 yılında Şah Cihan tarafından, 14. çocuğunu doğururken ölen kraliçesi Mumtaz Mahal için, ölümünden sonra kalanları kutsallaştırmak amacıyla yaptırmaya başladığı ve 22 yılda tamamlanan, dünyanın 7. modern harikası, beyaz mermerin eşsiz şiiri Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz. Tur sonrası serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
 
5.Gün                AGRA - DELHİ
Sabah kahvaltısının ardından 1565 yılında Akbar tarafından başlatılan ve 3 Moğol imparatoru tarafından inşa ettirilen Agra Fort kalesi ziyaretinde, Şah Cihan tarafından yaptırılmış İnci Camii, Akbar tarafından yaptırılan ve eşleri tarafından kullanılan Jihangir Sarayı, Şah Cihan tarafından yaptırılan, üç tarafında kraliyet hareminin bulunduğu Khas Mahal, giyim odası ve hamamların bulunduğu Sheesh Mahall, Şah Cihan’ın halkı kabul ettiği Diwan–ı am, önemli konukların ağırlandığı Diwan-ı Khas, Şah Cihan tarafından, kendini hapseden oğlu tarafından ölümüne kadar oturduğu ve Taj Mahal’in en iyi göründüğü yer olan Musamman Burj görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Delhi’ye hareket. Yaklaşıl 5 saat sürecek yolculuk ardından Delhi’ye varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
 
6.Gün                DELHİ
Sabah kahvaltısının ardından Delhi şehir turu için otelden hareket. Karmaşıklığı ve çekiciliği ile büyüleyici bir şehir olan Delhi gezisi, Yeni Delhi ile başlıyor ve bu sırada 12. yy’da Kutbettin Aybek tarafından yaptırılmış olan Zafer Kulesi Qutub Minar, Birinci Dünya Savaşı Anıtı olan India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları gördükten sonra Eski Delhi geçiyor ve burada Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan ve etrafında 9 metre derinliğinde hendek bulunan Red Fort (Kırmızı Kale), yine Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
 
7.Gün                DELHİ - DOHA - İSTANBUL
Sabah havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Qatar Havayollarının tarifeli seferi ile saat 09.00’da Doha’ya hareket. Yerel saat ile 11.15’de Doha’ya varış ve uçak değiştirerek 13:45 ‘de İstanbul’a hareket. Konforlu bir yolculuk ardından İstanbul’a 17.30’da varış ve turumuzun sonu.
 
OTELLER
2 VE 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI
1. SINIF OTELLER
Delhi : Welcome Dwarka Hotel, vb.
Jaipur : F.P.Sheraton Hotel, vb.
Agra : Clarks Shiraz Hotel, vb.
 
1.295 EURO
LÜKS OTELLER
Delhi : Le Meridien Hotel, vb.
Jaipur : The Mariott Hotel, vb.
Agra : ITC Mughal Sheraton Hotel, vb.
 
1.595 EURO
 

 FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER;
* Tüm alan - otel - alan transferleri,
* Klimalı lüks araçlar ile şehirlerarası transferler,
* Tercih edilen kategori otelde 2 gece Jaipur, 1 gece Agra ve 2 gece Delhi’de kahvaltı dahil konaklama,
* Akşam yemekleri,
* Jaipur, Agra, Delhi şehir turları,
* Amber Fort’ta Fil / Jeep turu,
* Yerel Hindistan karşılaması,
* Programda belirtilen müze-ören yerleri giriş ücretleri,
* Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
* Vize bedeli (40 Euro) / Şahsi başvuru gerekir.
* Her türlü kişisel harcama ve otel ekstraları
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Rehber ve şoför bahşişleri
 
Seyahatname, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2407 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4256 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4118 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren