FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE | 25 Haziran 2017

ELEGANT AVRUPA
FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE
Cenevre & Lyon (1) & Aix-en-Provence (1) & Cenova (2) & Como (1) & Zürih (2)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
25 Haziran 2017 Hareket… 7 Gece

Avantajlı ekstra geziler : 250 euro yerine %50 indirim ile 125 EURO !!!
Avignon (50 Euro) + Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo (75 Euro) +
Milano (50 Euro) + Lugano Gölü ve Lichtenstein (75 Euro) = 250 Euro
 

1.Gün               İSTANBUL-CENEVRE-LYON 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 05.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.05’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.35’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülerek tur sonrası Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün               LYON-AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından; Aix-en-Provence bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Avignon turuna katılabilirler (50 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan , üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları,Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor.Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyor,öğleden sonra suları,çeşmeleri ve mis gibi kokan lavanta tarlalarıyla ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan bu şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de turistleri cezbediyor.Tur sonrası otele yerleşme.Geceleme otelimizde.

 

3.Gün               AIX-EN-PROVENCE-CENOVA

Sabah kahvaltısından sonrası Cenova’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzun ilk durağı Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi Cannes. Daha sonra Nice’e hareket ve şehir turu. Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı ile sona eriyor. Öğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu için hareket ediyoruz. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonrası Cenova’ya transfer ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün               CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından; panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak tekne ile düzenlenecek Portofino & Pisa turuna ya da Portofino & Cinque Terre turuna katılabilirler. (90 Euro). Şarkılara ilham kaynağı olan ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Portofino kasabası sizleri büyüleyecek. 12. asırda Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran eski deniz cumhuriyeti Pisa katedrali, vaftizhanesi ve ünlü eğik kulesi ile turistlerin odak noktası olmaya devam ediyor. Abidelerin yer aldığı Miracoli Meydanını gezerek otele dönüyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cinque Terre; köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün               CENOVA-COMO

Sabah kahvaltısının ardından Como’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Milano turuna katılabilirler. (50 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como Gölü, dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.

 

6.Gün               COMO-ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından Zürih’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Lugano ve Lihtenştayn Ülkesi turuna katılabilirler (75 Euro). Lugano turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin Ticino kantonunda göl kenarında yer alan şık finans kenti Lugano ve Lugano gölü görülecek yerler arasındadır. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü,  Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri,eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün               ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Fransa’nın Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek (Strasbourg & Colmar) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi, Colmar kentinde Eski Gümrük Binası, Pfister evi, Küçük Venedik görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinizi tatmin edece hem hediyelik tutkunuzu giderecek yüzlerce olanak bulacaksınız. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün               ZÜRİH-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Avrupa’nın 3. Büyük gölü olarak bilinen Ren Nehri’nin de bağlandığı Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve bu ülkelere ait adaların olduğu Konstanz Gölü & St. Gallen & Alp Köyü turuna katılabilirler (50 Euro). Rehberinizin bildireceği saatte Zürih havaalanına  transfer. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 19.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

25 Haziran 2017
2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı
Tek Kişilik
Oda Farkı
03 – 12 Yaş
Çocuk
0 –2 Yaş
Çocuk
3* & 4*  Oteller
759 Euro
250 Euro
699 Euro
150 Euro
 

OTEL İSİMLERİ

3* Oteller

4* Oteller

Lyon

Lyon

3*Comfort Suites Lyon Est Eurexpo Saint Priest

4* Mercure Lyon Part Dieu vb.

3* Westlodge Dardilly Lyon Nord vb.

Aix-En-Provence

Aix-En-Provence

3*Comfort Hotel Marseille Nord Aix vb.

4* Pullman Marseille Provence vb.

3* Appart' City de Marseille Euromed vb.

4* Golden Tulip Provence vb.

Cenova

Cenova

3* Hotel Bellevue Genova vb.
3* Alexander Hotel Genova vb.

4* Columbus Sea Hotel vb.

4* Clarion Collection Astoria Hotel vb.

Como

Como

3* BB Hotels Monza

4* Just Hotel Lomazzo vb.

3* Hotel Marinoni Lomazzo vb.

4* Concorde Hotel Varese vb.

Zürih

Zürih

3* Sorell Arte

4* Park Inn By Radisson vb.

3* Holiday Inn Express Zurich vb.

4* Swiss Star, Wetzikon vb.

 

Konaklamalar Hakkında Önemli Notlar:
***Aix-en-Provence için konaklaması Marsilya bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır.
***Como için Lomazzo, Varese veya Monza bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır.
***  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
***Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

* Türk Havayolları ile İstanbul (IST)-Cenevre(GVA) / Zürih (ZRH)-İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,

* Havalimanı vergileri,

* 3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

* Alan/otel/alan transferleri,

* Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 

* Cenevre, Lyon, Aix-en-Provence, Cenova, Como ve Zürih panoramik şehir turları,

* Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

* Otel vergileri,

* Turist Şehir vergileri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

* Vize ücreti ve servis bedeli (150 Euro)

* Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro)

* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

* Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

* Müze ve ören yerleri girişleri,

* İsteğe bağlı şoför bahşişleri.

 

 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2409 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4257 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4120 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren