BÜYÜK VE YENİ İTALYA

İLKBAHAR & YAZ DÖNEMİ
Büyük ve Yeni İtalya
Cinque Terre & Milano (1) & Sirmione & Venedik (1) & San Marino & Perugia (1) & Roma (2) & Pisa & Floransa (2)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
07, 14, 28, Temmuz & 04, 11, 18, Ağustos & 01, Eylül, 2017 Hareket …7 Gece
YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

 
1.Gün               İSTANBUL -PİSA - CINQUE TERRE - MİLANO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 07.30’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1399 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35 ’de Pisa’ya hareket ve yerel saat ile 12.25’te varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile La Spezia' ya hareket. Varışımıza istinaden tren ile beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerinin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra-cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanında değişen renk tonları, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Dileyen misafirlerimiz iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten faydalanabilirler. Turumuzun sonrasında Milano' ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna  (50 Euro) katılabilirler. Şarkılara ilham kaynağı olmuş ve pastel renkli evleriyle yıllarca hiç bozulmamış yapısıyla sizleri büyüleyecek olan gezimiz sonrasında Milano’ya varışımıza istinaden otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
2.Gün               MILANO –SİRMİONE  –  VENEDİK
Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Milano şehirturu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alış veriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Turumuzun sonrasında Venedik'e transfer. Yolumuz üzerinde gezeceğimiz Sirmione – Garda Gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanVerona turuna(50 Euro) katılabilirler.Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arenadi Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik' e hareket ve otelinize transfer.
 
3.Gün               VENEDİK - SAN MARINO - PERUGIA
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan *Venedik Kombi ve Gondol turuna(65 Euro) katılabilirler. Özel Tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hem hal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu ve bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından San Marino' ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Dünyanın süregelen en eski ve avrupanın Vatikan ve Monaco' dan sonra en küçük 3. devletlerinden biri olan San Marino kalelerle çevrili eski şehir merkezi, ülkenin sembolü olan üç kule görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Perugia’ya transfer. Geceleme otelinizde.
 
4.Gün               PERUGIA – ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında Perugia şehir turu, Umbria bölgesinin başkenti olan ve 450 m. yükseklikte  bir tepenin üzerinde Etrüsklerin kurmuş olduğu, Bacio adlı çikolatalarıyla ünlü bu ortaçağ kentindeki gezimiz esnasında Etrüsk duvarı, Papa devletinin yeraltına gömdüğü  antik kent, 1308 yılında kurulan ve halen aynı binada eğitim veren Perugia Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma' ya transfer, varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turuna (55Euro) katılabilirler. Urbs çaput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.
Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), CastelSan't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
5.Gün               ROMA  
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna (85 Euro)katılabilirler.Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,
 
6.Gün               ROMA - PİSA - FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından Pisa' ya transfer, Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Turumuzun sonrasında Floransa' ya hareket, varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna(35 Euro)katılabilirler. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
7.Gün               FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Toscana turuna(95 Euro)katılabilirler.San Gimignano, Siena, ve Lucca olmak üzere Üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yytarihliyekparesurlarlaçevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklıbahçeleriyleetkileyiciveünlübesteciPuccini’nin doğduğutoskanakentidir. Tur sonrası otelinize transfer, geceleme otelinizde.
 
8.Gün               FLORANSA - İSTANBUL -PİSA
Sabah erken kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından Pisa Galileo Galilei havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1400 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.25‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

3* & 4*  Oteller
( İstanbul’dan İstanbul’a )
2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişibaşı
TekKişilik
OdaFarkı
03 – 12 Yaş
Çocuk
0 –2 Yaş
Çocuk
07, 14, 28, Temmuz
04, 11, 18, Ağustos 2017
649 Euro
250 Euro
549 Euro
150 Euro
25, 29 Ağustos & 01 Eylül 2017 (Kurban Bayramı)
699 Euro
280 Euro
599 Euro
150 Euro 
 

OTEL İSİMLERİ

Perugia
( Şehir İçi)
Roma
( Şehir Dışı )
Floransa
***
Milano
( Şehir Dışı )
Venedik
**
4* Perusia La Villa Hotel
4* Grand Hotel DucaD'este
3* Massimo Hotel
4* Hotel Della Rotondo
3* Raffaello Hotel - Mestre
4* Arte Hotel
4* Capital Inn Hotel
3* Marrani Hotel
4* Just Hotel Lomazzo
3* Le Calendre - Padova
3*Etruscan Hotel
3* Tivoli Hotel
4* Biondi Hotel
3* B&B Hotel Monza
3* Tulip Inn Hotel – Padova
 

**  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
**Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
 
****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
 
Avantajlı ekstra geziler Paket A :190 euro yerine, 140EURO !!!(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
 
Portofino turu (50 Euro) + Verona (50 euro) + Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) +
Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro)= 190 Euro
Avantajlı ekstra geziler Paket B : 375 euro yerine, 325 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
Avantajlı ekstra geziler Paket A ' ya ilave olarak Mega Toskana (95 euro) + Napoli & Pompeii & Outlet (85 euro) + Roma ikonları & Vatikan (55 euro) = 375 Euro
*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir
 
*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Pisa (PSA) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
* Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Cinque Terre, Sirmione, Milano, San Marino, Perugia, Pisa panoramik şehir turları,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Otel vergileri & turist şehir vergileri,
* Şehir giriş ücretleri.
* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
* Seyahat sağlık sigortası.
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
* Vize ücreti ve servis bedeli (150 Euro)
* Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
* Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
* İsteğe bağlı şoför bahşişleri
 
Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2409 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4257 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4120 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren