BALTIKLARDA 5 ÜLKE | 28 Ağustos-4 Eylül 2017

KURBAN BAYRAMI ÖZEL!!!
BALTIKLARDA 5 ÜLKE
Beyaz Rusya & Litvanya & Letonya & Estonya & Finlandiya
Minsk (1) & Vilnius (1) & Riga (2) & Tallinn (2) & Helsinki (1)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle
28 Ağustos-4 Eylül 2017
7 Gece / 8 Gün
 

1.Gün               İstanbul-Minsk // 28 Ağustos 2017 Pazartesi
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 10:45'te buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK283 sefer sayılı uçuşu ile 13:45’te Minsk’e hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek uçuştan sonra yerel saat ile 16:15’te varışımızın ardından Minsk şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda görülecek yerler; Bağımsızlık caddesi, Zafer caddesi,17yy ve 20 y.y. ın mimarı anıtları olan Belediye binası, Kutsal ruh katedrali, Meryem Ana katedrali, Trinity bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Minsk’teki otelimizde.
 
2.Gün               Minsk-Vilnius // 29 Ağustos 2017 Salı
Kahvaltının ardından öğleye kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Stalin Hattı & 2. Dünya Savaşı Müzesi turuna katılabilirler. Minsk şehir merkezine 30 km. mesafede bulunan şehrin dışındaki gezilip görülebilecek önemli merkezlerden biri olan Stalin Hattı, Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızılordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattıdır. Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ”Savunma Hattı” olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattı da gezilecek olup, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve toplar görülecek eserler arasındadır. Yaklaşık 1 buçuk saatlik gezimizin ardından 2. Dünya Savaşı Müzesine geçiyoruz. Nazi döneminde, 1944 yılında yapılan ve 2. Dünya savaşını betimleyen dünyadaki ilk müzedir. Müzede, partizan hareketi günlükleri, el yazısı ve basılı kitaplar, el yapımı silahlar vardır. Bugün 3.000 metrekarelik alana kurulmuş olan müze, savaş raporları, günlükler, çizimler, askeri birlikler, askeri üniformalar, askeri silahlara ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonrası otobüsümüz ile Vilnius’a geçiyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Vilnius’a varış. Varışımızı takiben Vilnius panoramik şehir turu yapıyoruz. Vilnius şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatı. Ardından otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme Vilnius’ta otelimizde.
Stalin hattı & 2. Dünya Savaşı Müzesi turu kişibaşı: 35 Euro
 
3.Gün               Vilnius-Riga // 30 Ağustos 2017 Çarşamba
Sabah  kahvaltısının ardından öğle kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Kaunas & Trakai turuna katılabilirler. Öncelikle Kaunas şehir turu yapıyoruz. Litvanya’nın ikinci en büyük şehri olan Kaunas, Nemunas ve Neris Nehirleri’nin kesiştiği bölgede konumlanmıştır. 2. Dünya Savaşı’nda yok edilmeyen şehirlerden olan Kaunas’da görülecek yerler arasında 13. YY’dan kalma kale, tarihi şehir merkezi, “Beyaz Kuğu” olarak da adlandırılan Bazilika, St. Francis Xavier Kilisesi ve Cizvit Manastırı, Perkunas Evi, Vytautas Kilisesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Trakai’ye geçiyoruz. Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki, Litvanya’nın eski başkenti olan Trakai, göller, tepeler ve ormanlık alan üzerine kurulmuş olan ve günümüzde hala Karaim Türkleri’nin yaşadığı bölgedir. 14. YY’da inşa edilmiş muhteşem manzarayı doya doya izleme imkanı bulacaksınız. Göl kenarında kurulmuş olan hediyelik eşya dükkanları, Litvanya Hatıraları için en doğru adreslerden biri. Öğlen Riga’ya hareket ediyoruz. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Haçlar Tepesi (Hill of Crosses)olacak. Burası Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses’i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Riga’ya varış. Varışı takiben panoramik Riga şehir turu. Riga şehir turumuzda, Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehri ve şehrin diğer önemli bölgeleri bulunmaktadır.  Şehir turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile ekstra Rosengrals Restoran Akşam Yemeği turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, sadece mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme Riga’daki otelimizde.
Kaunas &Trakai  turu kişibaşı: 45 Euro
Rosengrals Restoran Akşam Yemeği kişibaşı:  50 Euro
 
4.Gün               Riga // 31 Ağustos 2017 Perşembe
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Sigulda turumuza katılabilirler. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Jurmala Turu'na katılma imkanı. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından otele geri dönüş. Geceleme Riga'daki otelimizde.
Sigulda Turu kişibaşı: 60 Euro (Öğle yemekli)
Jurmala Turu Kişibaşı: 35 Euro
 
5.Gün               Riga-Tallinn // 1 Eylül 2017 Cuma
Sabah kahvaltısının ardından Tallinn’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Parnu’da kısa bir mola veriyoruz. Bir zamanlar çarların seçkin uğrak yeri ve gözde bir tatil beldesi olan bu güzel şehri keşfediyoruz. Ardından Tallinn’e devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Tallinn’e varıyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turu. Tallin şehir turumuzda; gotik mimarinin en güzel örneklerini görme fırsatı yakalayacağımız şehir merkezi, Toompea Kalesi ve Tepesi, 13.YY Dome Katedrali, 19. YY Ortodoks Alexander Nevski Katedrali, 15.YY Belediye Binası ve St. Olaf kilisesi bulunuyor. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelde.
 
6.Gün               Tallinn // 2 Eylül 2017 Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden önce ekstra düzenlenecek olan Rocca Al Mare Turuna katılabilirler. Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden Rocca Al Mare turunda 18. YY Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açık hava müzesi 18. YY dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi ve köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde eski dönem Estonyalıların yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra extra düzenlenecek olan Viking köyü turuna katılabilirler. Turumuzda Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından Viking atmosferinde güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Tallinn’de otelimizde.
Rocca Al Mare Turu kişibaşı:  45 Euro
Viking Köyü Akşam Yemeği turu kişibaşı:  50 Euro
 
7.Gün               Tallinn-Helsinki // 3 Eylül 2017 Pazar
Sabah kahvaltısından sonra Tallinn limanına transfer. Helsinki’ye feribot ile geçiş yapıyoruz. Varışın ardından Helsinki şehir turu. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni görme imkanı yakalıyoruz. Panoramik turumuzun ardından otele yerleşiyoruz.Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Suomenlinna Kalesi turuna katılabilirler. Suomenlinna Kalesi, içindeki kilise ve deniz feneri ile oldukça etkileyicidir. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Helsinki’ye çok yakın olan ve ada üzerine kurulan bu kale, Finlandiya’nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir.Tur sonrası otelimize transfer.  Geceleme Helsinki’deki otelimizde.
Suomenlinna Kalesi turu kişibaşı: 40 Euro
 
8.Gün               Helsinki-İstanbul // 4 Eylül 2017 Pazartesi
Sabah kahvaltısı sonrası uçuş saatine kadar tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Porvoo turuna katılabilirler. Bu turumuzda eski şehir, şehir meydanı ve Porvoo katedralini göreceğiz.  Finlandiya’nın en eski ikinci şehri olan Porvoo, kültürel açıdan harika bir atmosfere sahiptir. Turun ardından havaalanına yolculuk için rehberimizle buluşup dönüş transferimizi yapıyoruz. Türk Hava Yolları TK1764 sefer nolu tarifeli uçuşu ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Porvoo turu kişibaşı: 40 Euro
 
*** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. ***
 

Baltıklarda 5 Ülke
2 Kişilik Odada
Kişibaşı Fiyat
Single Oda Farkı
0-2 Yaş
2-11 Yaş
Minsk - 4* Hampton by Hilton Minsk City Centre vb. Standart oda kahvaltı konaklama
http://hamptoninn3.hilton.com/en/hotels/belarus/hampton-by-hilton-minsk-city-centre-MSQHXHX/index.html
759 Euro
390 Euro
200 Euro
759 Euro
Vilnius - 4* Radisson Blu Hotel Vilnius vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/lietuvahotel-vilnius
Riga 4* Radisson Blu Daugava Hotel vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/hotel-riga
Tallinn - 4* Hotel Park Inn Radisson Central vb.- Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.parkinn.com/hotel-centraltallinn
Helsinki - 4* Radisson Blu Hotel vb. Standart oda kahvaltı konaklama
https://www.radissonblu.com/en/plazahotel-helsinki
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;
* Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Minsk gidiş / Helsinki-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* 4* otellerde; Minsk 1, Vilnius 1, Riga 2, Tallinn 2, Helsinki 1 toplam 7 gece konaklama,
* Sabah kahvaltıları,
* Panoramik Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius, Haçlar tepesi ve Minsk şehir turları,
* Alan-otel-alan ve şehirlerarası transferler,
* Yerel rehberlik hizmeti.
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;
* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
* Vize Ücreti (150 Euro)
* Ekstra turlar, Seyahat Sigortası,
* Kişisel harcamalar, Öğle ve akşam yemekleri.
 

Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
2194 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6446 TL’den itibaren
2409 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4257 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
4120 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6446 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren